Julian Alaphilippe en Fabio Jakobsen komen in actie deze week voor de Wolfpack.

Een druk weekend komt eraan voor onze ploeg met drie eendagskoersen – Kampioenschap van Vlaanderen, Primus Classic en Gooikse Pijl – die de Wolfpack bij de vorige deelnames in totaal zes keer won. Hiervan zullen er twee perfect zijn voor de sprinters, hoewel het weer en de wind de koers kunnen veranderen. Terwijl de Primus Classic op maat van de puncheurs is, met 197,7 km en 18 beklimmingen en waarvan de laatste op 20 kilometer van de finish wordt beklommen. 

Fabio Jakobsen is pas de achtste Nederlander in de geschiedenis die het puntenklassement in een Grote Ronde heeft gewonnen en keert voor het eerst sinds La Vuelta terug in competitie. De 24-jarige zal de ploeg leiden op zowel het Kampioenschap van Vlaanderen, een koers die onze ploeg vier keer won en waar Tim Declercq, Ian Garrison, Mikkel Honoré, Florian Sénéchal, Bert Van Lerberghe en stagiair Stan Van Tricht, die onlangs Gullegem Koerse won, hem zullen vergezellen.

Two days later, Jakobsen will have another chance of fighting for a good result at the 199km Gooikse Pijl, where Omloop Het Nieuwsblad champion Davide Ballerini and Zdenek Stybar will replace Honoré and Sénéchal, who will instead race Primus Classic.

Twee dagen later krijgt Jakobsen nog een kans om te strijden voor een goed resultaat op de Gooikse Pijl, waar Zdenek Stybar ook aan de bak komt.

De 23ste editie van de Primus Classic start in Brakel en eindigt in Wespelaar. Daar zal wereldkampioen Julian Alaphilippe zijn laatste optreden maken in de regenboogtrui die hij vorig jaar veroverde in Imola. Andrea Bagioli, Ballerini, Garrison en Stybar ronden het Deceuninck – Quick-Step-team af voor zaterdag.

“Voor Koolskamp en Gooikse Pijl hebben we een goede kans op een goed resultaat met Fabio, die een geweldige Vuelta had en zal vertrouwen op een sterke lead-out, maar ook op een sterke ploeg die in staat is de koers te controleren. Zaterdag zal Julian zijn prachtige regenboogtrui laten zien in de Primus Classic, een wedstrijd met een lokale ronde in Overijse, wat een goede test zal zijn voor de renners die deelnemen aan het WK. Over het algemeen gaan we het weekend in met veel motivatie en vertrouwen dat we een aantal goede resultaten zullen behalen in de drie koersen”, aldus Deceuninck – Quick-Step sportdirecteur Geert Van Bondt.

 

Foto credit: ©Luc Claessen / Getty Images

Onze wolven