De Belg ondertekende een nieuwe overeenkomst met de Wolfpack.

Quick-Step Alpha Vinyl en Yves Lampaert zijn een nieuw contract overeengekomen tot en met eind 2025. De 31-jarige renner uit Izegem kende een memorabel 2022. Eerst was er een zware valpartij in Parijs-Roubaix, die hem mogelijk een podiumplaats kostte. In de openingstijdrit van de Tour de France was er veel emotie nadat Lampaert de snelste bleek en de gele trui mocht aantrekken. 

Lampaert kwam in 2015 bij de Wolfpack. Met het nieuwe contract rijdt hij dan een decennium bij de ploeg. Tot dusver behaalde de Belg 15 individuele zeges. Naast de ritzege in de Tour de France was hij ook de beste in ritten in de Vuelta a España, Tour de Suisse, Tour of Britain en won hij onder meer Dwars door Vlaanderen en Classic Brugge De Panne. Lampaert greep in 2018 de Belgische titel op de weg en was in 2017 en 2021 de beste Belg in de rit tegen de klok op het nationale kampioenschap.

"Ik ben erg blij dat ik nog drie jaar bij deze ploeg kan blijven. Ik zie de ploeg als mijn familie en ben altijd erg trots op onze successen. Ik hoop dat we de komende jaren nog veel successen mogen boeken. Ik wil Patrick bedanken voor zijn vertrouwen en wil dat graag terug betalen", aldus Lampaert over zijn nieuwe overeenkomst. 

Patrick Lefevere over de nieuwe overeenkomst met Lampaert: "Het is mooi dat we Yves aan boord houden met deze nieuwe overeenkomst. Als we terug kijken naar afgelopen jaar dan denken we aan Parijs-Roubaix en natuurlijk zijn gele trui in de Tour de France, maar het grotere plaatje is veel meer dan dat. Yves heeft enkele grote individuele overwinningen behaald, maar hij werkt ook hard voor anderen en is een belangrijk deel van onze ploeg. We zijn dan ook erg blij dat hij nog drie jaar bij onze ploeg rijdt."

Onze wolven

Gerelateerde items

Yves Lampaert is de nieuwe West-Vlaamse kampioen

Yves Lampaert is de nieuwe West-Vlaamse kampioen

08/09/2022 - Race report
Link
Yves Lampaert pakt eerste gele trui in Tour de France

Yves Lampaert pakt eerste gele trui in Tour de France

01/07/2022 - Race report
Link